Раді пропонують ввести в Україні новий податок

При купівлі або продажу готівкових доларів людям доведеться платити 1%.

Об этом сообщает total-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

В Україні може з’явитися новий податок. Збір у розмірі 1% пропонують брати з усіх валютообмінних операцій у готівковій формі. Відповідні ініціативи містить проект закону №2208, який 3 жовтня зареєстрував у Верховній Раді нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубинський, передають Патріоти України.

Автор документа пропонує направляти зібрані кошти на розвиток молодіжного спорту. У пояснювальній записці він звертає увагу, що в скандинавських країнах рівень залученості дітей в різні спортивні заходи та секції досягає 85%. При цьому, згідно з профільної урядової програми, до 2020 року в нашій країні це показник повинен досягти всього 13%.
Однією з причин такої статистики автор вважає мізерні бюджетні асигнування. У 2019 на спорт в скарбниці виділили 3,7 млрд₴ З яких тільки 23% спрямовується на розвиток.
Новий збір, впевнений нардеп допоможе виправити такий стан справ. Крім того, він буде стимулювати людей відмовлятися від готівки. Оскільки податок, згідно з його задумом, не буде застосовуватися до безготівковими операціями. В тому числі при купівлі або продажу валюти в мобільних додатках онлайн.
А щоб банкам було не з руки обманювати державу, нардеп пропонує також встановити новий штраф — за невидачу розрахункового документа платникам збору на розвиток спорту.
Чи підтримають такі ініціативи парламентарії — питання дискусійне. Однак якщо проект зможе набрати в залі Ради 226 голосів, його норми вступлять в силу з Нового року. Якого саме — автор вказувати не став, залишив дату відкритою.


Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/radi-proponuiut-vvesty-v-ukraini-novyi-podatok-298318.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя