У центрі Луцька – щедрівки та віншування у рамках етно-фестивалю


Виступи юних танцюристів, щедрівки та різдвяні віншування: у Луцьку продовжується яскравий етно-фестиваль, приурочений до різдвяно-новорічних свят.

Другий день міжнародного етно-фестивалю «Різдво у Луцьку» стартував 13 січня на Театральному майдані у Луцьку. Фестиваль триває під гаслом «Святкуємо Різдво разом», організатор фестивалю – Луцька міська рада за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Традиція святкування Різдва сягає давніх-давен та несе в собі надзвичайно багатий пласт культури нашого народу, диво, красу, світло і благодать, колядку з зіркою і різдвяний вертеп, запашну кутю і дідух та різдвяну свічу. Ці різдвяні атрибути під час свят прикрашають Луцьк: для міських різдвяних ялинок встановили вертеп, двометрову громадську свічу, виготовлену Братством бджолярів Волині «Ройовий стан», триметровий дідух – символ Різдва, виготовила майстриня Валентина Якимович. Колядки, щедрівки, різдвяні віншування лунають впродовж двох фестивальних днів, даруючи радість, добро мир і любов лучанам.

«Прийшли щедрувати до вашої хати!» — різдвяні віншування лучанам дарували творчі колективи Луцького районного будинку культури.

Святкові дні дають нам чудовий привід та можливість згадати про вічне – добро і зло, честь і підступність, любов і ненависть. Зробити їх зрозумілими і доступними може лише мова музики.

«На водах, в небі і на суші хвалімо вічного Творця. Нехай співають наші душі, нехай римуються серця. Немов дзвенить небесне сяйво, життям наснажуючи нас, не говорімо, а співаймо в різдвяно-новорічний час!» — запрошували на різдвяну зустріч з піснею та танцем художньо-концертні колективи районного будинку культури. Розпочав зустріч гурт колядників народного камерного хору.


Наступними віншували лучан колядками та піснями заслужена артистка України Алла Опейда та зразкова вокальна студія «Зернятко», а також юні щедрівники з фольклорного гурту «Вервечка». Зігрітися гостям фестивалю пропонували юні танцюристи ансамблю сучасного танцю «Антарес» та вокальна студія «Зернятко» під час вокально-хореографічної композиції «Росла в лісі ялиночка». Пісню «З Різдвом Христовим» на слова Йосипа Струцюка виконувала лауреатка всеукраїнських конкурсів дитячої творчості Дарина Лавренюк.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/u-tsentri-lutska-shchedrivky-ta-vinshuvannia-u-ramkakh-druhoho-dnia-etno-fe/” Об этом сообщает gorzdrav.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя