Росія загрожує всім сусіднім державам та ОБСЄ в цілому - постпред УкраїниРосія становить загрозу не лише для України, а й для всіх сусідніх держав та простору ОБСЄ в цілому. Об этом сообщает mediadrom.in.ua со ссылкой на СМИ.


На цьому наголосив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, на якому голова ОБСЄ Мирослав Лайчак презентував основні пріоритети Словацького головування в ОБСЄ на 2019 рік, повідомляє Укрінформ.


"Росія становить не лише екзистенційну загрозу Україні, продовжуючи свою агресію та використання військової сили проти моєї країни, а й є величезною загрозою для всіх сусідніх держав та простору ОБСЄ в цілому. Факти останніх років говорять самі за себе і не залишають сумнівів", — заявив Прокопчук.


Саме тому, підкреслив дипломат, необхідно зосередитися на критичних питаннях загальної безпеки, а не зупинятися на пошуку так званої "позитивної і об’єднуючої агенди" з державою-агресором, "яка руйнує досягнення, що досягалися протягом десятиліть, та базований на правилах стан безпеки в Європі". "Ми переконані, що принцип багатосторонності може бути ефективним лише за умови повного дотримання погоджених основних норм і принципів, а не використовуватися як меню a la carte", — заявив він.


З огляду на тривале грубе порушення з боку РФ принципів територіальної цілісності, суверенітету та недоторканності, Прокопчук закликав Словацьке головування зосередити увагу на шляхах підвищення ефективності ОБСЄ у таких випадках та використанні всіх відповідних механізмів та інструментів Організації, щоб припинити ці порушення.


Водночас, український дипломат визнав, що триваюче грубе порушення основних норм і принципів ОБСЄ однією державою-учасницею — РФ — робить виконання Словаччиною функцій головування в Організації "дуже складним завданням".


"Ми готові підтримати Словацьке головування у досягненні встановленої мети із запобігання, посередництва та пом’якшення гостроти конфліктів, що належить до основного мандату цієї Організації. В цей тривожний та складний період для Європи та європейської безпеки, що супроводжується серйозної кризою безпеки та грубими порушеннями Російською Федерацією базованого на правилах порядку в масштабах, які не спостерігалися з часу Другої світової війни, ми повинні підтвердити шляхом діалогу та дій саму суть існування ОБСЄ", — наголосив представник України.


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/ros-ya-zagrozhu-vs-m-sus-dn-m-derzhavam-ta-obs-v-ts-lomu-postpred-ukra-ni”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя