В ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять більше контролювати газопровід в обхід України

В ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять більше контролювати газопровід в обхід України Об этом сообщает 20khvylyn.in.ua со ссылкой на СМИ.

, "? -2"

Єврокомісія офіційно схвалила пропозицію щодо поширення на газопроводи з третіх країн вимог Третьої газової директиви, що дозволить частково контролювати російський газопровід "Північний потік-2"

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль у своєму Facebook.

Ухвалена пропозиція відповідає на питання, як будуть діяти запропоновані норми. Далі пропозицію повинні схвалити у Раді ЄС та Європарламенті. Як відзначає Зеркаль, пропозиція ЄК стосується усіх газопроводів до та з третіх країн.

Єврокомісія наполягає, що Північний потік-2 не може реалізуватися у правовому вакуумі чи лише у відповідності до законодавства третьої країни. Якщо газопровід буде збудований, він потребує правової рамки, яка враховує ключові принципи правил енергетичного ринку ЄС.

Які шанси, що його таки збудують

Крім того, згідно з ухваленим рішенням, ЄС продовжує підтримку транзиту російського газу через Україну. "Ця новина – найкращий доказ того, що панічні настрої щодо "Північного потоку-2" розганяти поки зарано. І що потрібно системно працювати над відстоюванням своєї думки і інтересів в ЄС", — відзначила Зеркаль.

Північний потік-2 — магістральний газопровід між Росією та Німеччиною, що проходить дном Балтійського моря. У проекті беруть участь Росія, Німеччина, Нідерланди та Франція. Проти його реалізації виступили країни-транзитери російського газу та країни Балтії.Джерело статті: “http://ukropnews.com/news/V_YeS_shvalili_zmini_v_zakonodavstvi_yaki_dozvolyat_bilshe_kontrolyuvati_gazoprovid_v_obhid_Ukraini_45342.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя