Скандальне зізнання фігуранта справи *афери століття* у Львові. Мер Садовий основний фігурант.

Сенсаційне зізнання фігуранта справи «Афери століття» у Львові

Всім цікаво розібратися в історії, яка потрясла якщо не Україну, то Львів - це точно. Наша редакторська група з самого початку приймає активну участь у розплутуванні цієї справи. Ми по деталях розбиралися як люди потрапляють в руки шахраїв і лишаються ні з чим. Все виглядає з першого погляду дуже просто. Особи зареєстрували по підробних документах нерухомість, продали її кілька разів і останній покупець залишається ні з чим. Гроші витрачені на купівлю нерухомості, сплату податків, сплату послуг нотаріуса та державного реєстратора і саме нерухоме майно вже ніхто не поверне.

Але спробуємо розібратися детальніше з подробицями і дієвими особами. Як стало відомо редакції справою займається адвокат Ігор Гуменецький, він же ексклюзивно познайомив нас з його клієнтом, який був першопочатковим власником одного із приміщень, що фігурує у «Афері століття» - Шпотою Артемом, уродженцем Луганської області, як більшість людей зі Сходу він дуже слабо розмовляє українською мовою, але розуміє добре. Саме він розповів редакції про ситуацію, що склалася. Одного дня йому задзвонила жінка, що представилася нотаріусом і повідомила, що Артем Шпота являється власником нерухомого майна у місті Львові, а також про те, що в неї є документи на його власність. Звичайно, що для це було повною несподіванкою, яку він сприйняв за розіграш, як часто це буває. Але він і не міг подумати, що потрапив в пастку серйозних державних аферистів. Звернувшись за порадою до знайомого юриста, Артем перевірив, що дійсно є нотаріус, яка йому телефонувала і вирішує їхати до Львова. Відшукавши нотаріальну контору, нотаріус п. Наталія надала йому документи на приміщення, які були виписані всі на його прізвище та ім’я. Сумнівів в нього не виникало, адже він говорив з поважною людиною, яка не стояла на ринку, а була в гарному кабінеті, солідно одягнена. Нотаріус запевнила, що документи справжні , перевірені неодноразово і оскільки дії вона буде проводити особисто, то і несе відповідальність за все саме вона. Нотаріус також повідомила, що вже має покупців для мого майна і моя задача продати його. Також вона сказала, що приміщення аварійне, потребує повної перебудови і тому не є дуже дорогим. Звичайно, що Артем поїхав переглянути його, щоб впевнитися в отриманій інформації. Це була одноповерхова будівля з дверима та забитими вікнами. Справді вигляд був руїни, яку швидше всього треба зносити. На той момент повністю довірявши нотаріусу, Артем дав згоду на продаж приміщення.

Коли він отримав гроші від п. Наталії він не вірив своєму щастю, але в один прекрасний день за ним приїхали поліціанти, які повідомили що відкрито кримінальне провадження щодо шахрайства і що саме Артем Шпота обвинувачується в скоєні цього злочину.

Далі Артем Шпота розповідав страшні речі, в які важко повірити. Поліціанти кинули його обличчям на підлогу, одягнули кайданки і сказали, що везуть в тюрму.Документів в поліції не було, також вони не дозволили йому взяти свої документи з дому. Як виявилось, його везли до Львова. М’яко кажучи, дорога була не легка, навіть в туалет не завжди давали піти, адже дуже кудись поспішали. На всі прохання казали «терпи, ми з тебе зробимо козака, а не сєпара Луганського», «купимо тобі памперс та в багажник закриємо якщо будеш говорити багато».Стільки образ і приниження він не відчував в своєму житті.

В дорозі його били в живіт та спину, не били тільки по обличчю. Як казав головний, щоб слідів не залишалося. По приїзді до Львова, Артема завели до кабінету, де його пригостили чаєм. Під час дороги він нічого не їв, тому чай він випив, але після цього він втратив пам’ять і не пам’ятає що відбувалось певний час після «чаювання». «Бесплатный сыр бывает только в мышеловке» - каже Артем, від емоцій у нього тремтять руки. Розуміємо, що є ще багато моментів про які він так і не наважився розповісти. На жаль, поліція не змінила своїх методів роботи, нелюдське ставлення та катування сходить з рук нашим поліціантам.

Але повернемось до головного, Артем розповів що нотаріус дзвонила в «Городской совет» кілька разів по телефону, консультувалася по всіх питаннях. Це підтверджує всі здогадки, що звичайного хлопця просто використали і не більше.А як сказав Артем «Городской совет», а це і є наша Львівська міська рада, є джерелом цієї шахрайської схеми без якої в цій «Афері століття» не обійшлося би ніяк. Тільки Львівська міська рада маючи інформацію про нерухоме майно, робила документи, а такі як п. Наталя шукали та оформляли на таких як Артем Шпота, обіцяючи їм золоті гори, перекладали на них всю вину та відповідальність, а кінцеві покупці велися на маленьку ціну по приміщенню та купляли ці руйнівні споруди, яки готувалися Львівською міською радою до такої «Афери століття» не один рік. Нотаріус маючи прикриття верхівки місцевої влади робила все, що їй було необхідно. Перевірку документів здійснює лише державний реєстратор, яким і являлася нотаріус п. Наталя.Вона зобов’язана була повідомити правоохоронним органам про підробні документи, але вона не зробила цього бо була пов’язана в цьому колі, і до того ж вона зареєструвала та оформила договір купівлі продажу цього майна, а це означає що або документи були справжні або п. Наталя мала злочинний план від початку з своїми прибічниками з Львівської міської ради без яких це зробити було не можливо.

Чиновники Львівської міської ради успішно потирають руки та віднєкуються від цієї історії, та шукають нових жертв наступної «Афери століття». А відповідають громадяни, яких ошукали, яки витратили гроші і їх ім. вже ніхто не верне. В цій історії мені шкода безневинного хлопця Артема Шпоту з Луганської області, якого просто використали можновладці, адже на його місті міг опинися кожен попавши до шахраїв Львівської міської ради та їхніх оплічників.

 

ТОП новости

Вход

Меню пользователя