Study Tours to Poland 2012. Блог 2. Учасники осіннього візиту

Шимбарк, Поморське воєводство, Польща. Група студентів Study Tours to Poland 2012 біля перевернутого будиночка у музеї кашубів.

Отож, як я уже розповів у першому блозі про Study Tours to Poland, кожна група складається із 12 студентів. Зазвичай саме українським студентам дістається найбільша частка у групі. Так сталося і цього разу: 6 студентів з України, 2 студенти із Росії, 2 студенти із Білорусії та 2 студенти із Молдови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЕРШИЙ БЛОГ ПРО ПРОГРАМУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ Study Tours to Poland.

У нашій групі були представлені майже усі регіони України: 2 дівчат було із Автономної Республіки Крим, одна дівчина з Києва, одна – з Сум, хлопець із Харкова і я – із Луцька.

Аліна Лавриненко (21 рік) представляла місто Суми й відповідно один із найбільших тамтешніх університетів – Сумський державний університет. Аліна вивчає економіку на магістратурі. Цьогорічний осінній візит був для неї останнім шансом для візиту у Польщу за програмою STP, адже у програму відбирають лише студентів і лише віком до 21 року включно. Як розповіла сама дівчина, вона вже тричі подавала анкету на STP, нічого навіть у ній не міняючи, окрім копій залікової книжки. І от вчетверте Аліні таки посміхнулась доля =). Не відкидає дівчина варіантів вступу до аспірантури. Зокрема цікавилась можливостями продовження навчання у польських ВНЗ. Протягом усього часу навчання в університеті брала активну участь в організації культурно-масових заходів. Напередодні останніх парламентських виборів в Україні працювала ведучою масових заходів одного із опозиційних кандидатів.

quot;

Аліна Лавриненко (Суми)

Єгор Левачов (Ягор Левачоў білоруською мовою) представляв Білорусь. Йому 19 років. Навчається Єгор на географічному факультеті в одному з найбільших білоруських вишів – Білоруському державному університеті. Хлопець палкий патріот своєї країни, має чітку і власну думку щодо теперішньої ситуації в Білорусії. Єгор розповів, що в його університеті порахували, що дешевше буде заклеїти кімнату 20-рублевими білоруськими купюрами, аніж купувати шпалери. Можна лише уявляти про обсяги знецінення білоруської валюти. Можливо, українці також на собі подібне відчують… Сучасні білоруські прапор і герб зовсім не відповідають історії. Як розповів молодий географ, білоруси в історії воювали під біло-червоно-білим прапором, що символізує кров на полотні. Цей стяг є зараз прапором опозиції. Історичним же гербом у Білорусії є «погоня». Натомість, теперішня влада не визнає цих символів, а втілила у життя інші, які і є зараз офіційними.

quot;

Єгор Левачов (Мінськ)

Аліса Вибла (21 рік) також представляла Білорусію. Вона із Мінська й навчається також у Білоруському державному університеті, щоправда на соціології. Бере активну участь у житті свого факультету.

quot;

Аліса Вибла (Мінськ)

Ольга Оноприйчук представляла столицю України. Вона навчається на міжнародному праві у Київському університеті НАН України. Сама ж походить із міста Новоград-Волинський Житомирської області. Протягом СТП дуже багато говорила по скайпу і фотографувалась =).

quot;

Ольга Оноприйчук (Київ)

Христина Захарова приїхала до Гданська із Санкт-Петербургу. Дівчина навчається у Санкт-Петербурзькому державному електротехнічному університеті «ЛЭТИ» ім. В.І. Ульянова. За кордоном уже не вперше: цього літа за програмою «Work and Travel» працювала продавцем пиріжків у США. Також із тижневим візитом відвідувала Швецію. Христина розповіла, що Санкт-Петербург дуже незручний для туристів. Приблизно 1-2 місяці улітку в місті на Неві тривають білі ночі. Через це гостям міста важко орієнтуватись у часі і спати. Крім того, Санкт-Петербург славиться своїми розвідними мостами. Навесні, улітку та восени на ніч усі мости в місті розводять і з одного боку Неви на інший до 4-5 години ранку потрапити неможливо.

quot;

Христина Захарова (Санкт-Петербург)

Ще один українець у нашій групі – Роман Башмаков. Він – майбутній спеціаліст із комп’ютерів. Роман дуже цікавиться усіма стовпами… Схоже, що у нього таке хобі. Тому фотографується у різних містах і з різними стовпами =) Також чимало бував уже за кордоном. Зокрема, напередодні поїздки в Польщу відвідав Португалію. Полюбляє розмовляти по скайпу.

quot; quot;

Роман Башмаков та частинка його колекції =) (Харків)

Серед нашої групи було і двоє молдованок. Це Даніела та Марина. Обидві із Кишиніва. Даніела займається організацією конкурсів краси у себе в університеті, а Марина працює в місцевій організації AIESEC. Даніела й сама має чималий досвід у конкурсах краси. Цього року брала участь в одному з таких у Малайзії. Розповіли дівчата і про славетне молдовське вино та погреби у яких його зберігають. Так, найдовший підземний винний погреб у Молдові це близько 250-кілометрове місто. По ньому пересуваються на автомобілях, а вхід туди коштує близько 50 доларів (сюди входить і частування вином). Дівчата розповіли, що ходять чутки, ніби сам Володимир Путін святкував тут своє п’ятдесятиріччя.

quot;

Молдованки Марина та Даніела (Кишинів)

Ще одна росіянка із нашої групи це представниця Калінінграду Валерія Каширова. Валерія навчається на журналістиці у Балтійському федеральному університеті ім. Е. Канта. Дівчина часто дописує у різні інтернет-ЗМІ. Працює Валерія прес-секретарем у регіональному відділенні однієї з найбільших молодіжних громадських організацій в Росії.

quot;

Валерія Каширова (Калінінград)

Приїхало у Гданськ і двоє представниць Автономної Республіки Крим у групі СТП Ельмаз та Ельзара. Ельмаз мусульманка і навчається у Кримському державному медичному університеті імені С.І. Георгівського. Скаржиться, що після закінчення навчання потрібно ще довгий час практикуватись у котрійсь із провінційних амбулаторій, що їй зовсім не подобається. Ельзара ж навчається на інформатиці. Також уже не вперше за кордоном. Цього року за програмою «Work And Travel» працювала у США.

quot; quot;

Ельзара та Ельмаз (Сімферополь)

Ось такі були учасники навчального візиту до Гданська цієї осені за програмою «Study Tours to Poland». У наступних блогах читайте про те, яку війну у Гданську розгорнули із сміттям, про єдиних кілька комунальних підприємств столиці Поморського воєводства та про те, як поляки борються із «кнопкодавством».

quot;

ІНШІ БЛОГИ АВТОРА:

quot;Study Tours to Poland 2012. Блог 1. STP — програма для активних студентів

width=60Study Tours to Poland 2012. Блог 3. Екс-президент Польщі Лех Валенса про демократію і Україну. Бесіда 1


Источник: “http://4vlada.com/blogs/964/18692”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя