Інформація про рухоме та нерухоме майно українців може стати публічною

Комментарии 0

У парламенті зареєстрований проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції”.

Законопроект передбачає, що невдовзі настане час, коли інформація про рухоме та нерухоме майно громадян може стати публічною.

Ініціатор проекту, народний депутат Леонід Козаченко, озвучив це в Українському кризовому медіа-центрі та наголосив, що всіма фракціями, крім Опозиційного блоку, його було підписано.

Голова Комітету Верховної ради з питань запобігання та протидії корупції Є. Соболєв, який є співавтором проекту, зазначив: “Цей законопроект передбачає відкриття всієї інформації щодо рухомого та нерухомого майна, яким володіють громадяни України. Основна його ідея – залучити суспільство, дати громадянам можливість контролювати посадовців. Залучити журналістів, громадських активістів, урешті всіх, хто розуміє, що очищення країни – це його особисте завдання”. І додав: “Ми не переходимо розумну межу захисту приватного життя людини. Тобто відкритою буде лише інформація щодо землі, нерухомості та автомобілів, але без оприлюднення номерного знаку авто та точної адреси нерухомості”.

Депутати зазначили, що подібне законодавство успішно діє у країнах-лідерах у боротьбі з корупцією — Швейцарії та Фінляндії. А на підтвердження Є.Соболєв додав: “Ми не дуже віримо нинішнім правоохоронним органам. У нас є велике запитання щодо наявності волі у керівників держави долати корупцію. Але громадяни точно хочуть її знищити і вже це роблять. Що більше інформації ми відкриємо, то швидше наша країна конкуруватиме з Фінляндією та Швейцарією у світових рейтингах подолання корупції ”.

Леонід Козаченко навів позитивний приклад дії даного законодавства у Грузії та семи країнах Євросоюзу, але звернув увагу на те, що проти ухвалення документа виступає Міністерство Внутрішніх справ, бо не хоче віддавати монопольного права на володіння реєстром рухомого майна.

Ідею такої відкритості підтримує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. Можливість пошуку інформації за прізвищем власника, стане дієвим інструментом для боротьби з корупціонерами.


Источник: “http://domik.ua/novosti/informaciya-pro-ruxome-ta-neruxome-majno-ukrayinciv-mozhe-stati-publichnoyu-n237376.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя